ÖSYS Ek Yerleştirme Kontenjanları-Önlisans

Ek Yerleştirme Kılavuzu yayınlandı, ek yerleştirme tercihleri başladı. Ek yerleştirme tercihleri için son gün 25 Eylül 2014. ÖSYM 2014 EK YERLEŞTİRME KILAVUZUNU YAYINLADI. Ek yerleştirme başvuruları 15-25 Eylül tarihleri arasında. Kılavuz ve tablolar aşağıda.

Kaynak: ÖSYM 2014


 

2013-2014 öğretim yılı için merkezi yerleştirmede boş kalan, yerleştirilen adayların kayıt yaptırmaması nedeniyle boşalan ve 2013-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayımlandıktan sonra açılan yükseköğretim programlarının kontenjanlarına 2013-ÖSYS sonuçlarına göre ÖSYM tarafından ek yerleştirme yapılacak. Başvuru zamanı ve başvuruların nasıl yapılacağı ile ilgili ÖSYM duyurusu için tıklayın.

Aşağıdaki bağlantıya tıklatarak ÖSYM'nin 25 Eylül 2013 günü yayınladığı Ek yerleştirme kılavuzunda yer alan lisans programlarının kontenjan açıklarını ve varsa taban puanlarını bölümlerine göre düzenlenmiş şekilde görüp inceleyebilirsiniz.

Dosyayı hazırlayan Uzaktan Eğitim Koordinatörü Rehberlik Uzmanı İslam Katan'a teşekkür ediyor ve ek yerleştirme tercihleriniz öncesinde ilgilendiğiniz, tercih etmeyi düşündüğünüz bölümlerden hangi üniversitelerde kaç kişilik kontenjanın bulunduğunu, varsa taban puanlarının kaç olduğunu inceleyip yararlanmanız için sunuyoruz.

Ek yerleştirme taban puanlar ve kontenjanlar lisans dosyasını indirmek için tıklayın.

.

 

2013 Ek yerleştirme taban puanlar ve kontenjanlar önlisans (2 yıllık MYO) dosyasını indirmek için tıklayın.

.

 

Etiketler: 2013 ek yerleştirme tarihleri, başvuruları, kılavuzu, ek yerleştirme 2013, ygs lys ek yerleitirme ve ek kontenjanları 2013

 

 


YGS Puan Hesaplama - LYS Puan Hesaplama - OBP Hesaplama - YGS Puan Hesaplama - LYS Puan Hesaplama - OBP Hesaplama

Subject *  
Email *  
Nick Name * Rate    
 Confirm Image  Refresh
 
Add Comment


 
 

Bize ulaşın, sorularınızı gönderin.

Programlama ve destek: A. Tanrıkulu