MEB Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınav Takvimi 2014

2015 PYBS Başvuruları 20 Nisan'da başlıyor

PYBS 2014 sonuçları açıklandı, burs kazananlar belli oldu,
Kazananlar kaç lira alacak?

2013 PYBS kaç lira alınır, ne zaman ödenir?

Parasız Yatılı ve Burslu Öğrencilik hangi durumlarda sona erer, bursun kesilmesi sebepleri nelerdır?

Milli Eğitim Bakanlığı henüz 2014 Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınav Takvimini açıkladı. 2014 PYBS takvimine göre PYBS başvuruları 17-28 Mart 2013 tarihleri arasında yapılacak.

2014 PYBS sınav saati değişti!

Milli Eğitim Bakanlığı henüz 2013 Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınav Takvimini açıkladı. 2013 PYBS takvimine göre PYBS başvuruları 11-22 Mart 2013 tarihleri arasında yapılacak.

PYBS 2013 sonuçları açıklandı, burs kazananlar belli oldu.

ALO 147

2013 PYBS Sınav Giriş Belgeleri 27 Mayıs 2013'te yayınlacak. PYBS 2013 sınavları 5.6.7.9.10 sınıflar için 9 Haziran 2013, 8. sınıflar ise 8 Haziran'da girdikleri SBS sınav sonuçlarına göre burs kazanabilecekler. PYBS sı-onuçları 16 Temmuz 2013 günü açıklanacak.

 

Parasız Yatılı ve Burslu Öğrenciliğin Sona Ermesi

 

Madde 25 - İlköğretim okullarında burslu ve orta öğretim kurumlarında parasız yatılı veya burslu okuyan öğrencilerin parasız yatılılığı veya bursluluğu orta öğrenimlerini tamamlayıncaya kadar devam eder.

Ancak;

a) Yatılı ilköğretim bölge okullarına, pansiyonlu ilköğretim okullarına ve özel eğitim ilköğretim okullarına alınan parasız yatılı öğrenciler dışında; ilköğretim ve orta öğretim kurumlarının her birinde bir defadan fazla sınıfta kalan,orta öğretim kurumlarının son sınıfında beklemeli duruma düşen,

b) Taksirli suçlar ile kabahat nevinden olanlar dışında, cezası ertelenmiş olsa bile bir suçtan dolayı mahkûm olan,

c) Örgün eğitim dışına çıkarılma cezası almış olan,

d) Bakanlıkça kabul edilebilir bir özre dayanmaksızın kendiliğinden öğrenimini terk ederek okuldan ayrılan,

e) Parasız yatılı veya burslu okumaktan isteğiyle vazgeçen,

f) Bursluluk veya Devlet parasız yatılılığı kazanıp Bakanlıkça belirtilen süre içerisinde burs veya parasız yatılılık kaydını yaptırmayan öğrencilerin bursluluk veya parasız yatılılığı sona erer.

Madde 26 - Parasız yatılı veya burslu okuma hakları sona eren orta öğretim öğrencilerine okuldan ayrılmak istemeleri hâlinde, velilerinin yazılı başvuruları üzerine tasdiknameleri verilir.

Madde 27 - Parasız yatılılığı veya bursluluğu sona eren öğrencilerin durumları en geç bir ay içerisinde Bakanlığa bildirilir.

Madde 28 - İlköğretim ve orta öğretimde, bir defaya mahsus olmak üzere sınıf tekrar eden öğrencilerin parasız yatılılık veya bursluluk hakları devam eder.

Madde 29 - Parasız yatılı veya burslu okuma hakkını kaybeden öğrencilerden, tekrar parasız yatılı veya burslu okumak isteyenler bu Yönetmelikte belirtilen parasız yatılılık veya bursluluk için başvuru ve yararlanma şartlarını taşımaları kaydıyla, parasız yatılılık veya bursluluk sınavına katılabilirler. Sınavları kazanmaları halinde bundan sonraki öğrenimlerine parasız yatılı veya burslu olarak devam ederler.

Kaynak: PYBS Yönetmeliği

 

2013 PYBS Kılavuzu için tıklayın.

 

2012 PYBS Soruları için tıklayın.

 

Etiketler: Parasız yatılılık ve bursluluk sınav ve başvuru tarihleri takvimi, Yibo ve pybs sınav ve başvuru tarihleri 2013

 

 


Puan hesaplamada ve not çevirmede ondalık ayracı olarak virgül (,) değil, nokta (.) kulanın.

TEOG Puan Hesaplama8. Sınıf Not Ortalaması Hesaplama7. Sınıf Not Ortalaması Hesaplama - 6. Sınıf Not Ortalaması Hesaplama 5.Sınıf Not Ortalaması Hesaplama

Subject *  
Email *  
Nick Name * Rate    
 Confirm Image  Refresh
 
Add Comment

 
 

Bize ulaşın, sorularınızı gönderin.

Programlama ve destek: A. Tanrıkulu