TS Puanlı Bölümler

TS Puanlı Lisans Programları burada. 2015 YGS-LYS Üniversite adayları için TS Puanlı bölümler aşağıda. Türkçe Sosyal Puanıyla girilen bölümler TS 1 ve TS 2 puanlı bölümler olarak ve alfabetik şekilde aşağıda yer alıyor.

ts-puanli-bolumler

Puan Türlerine Göre Bölümler:

 ÖSYS YGS 1-2-3-4-5-6 puanlı lisans bölümleri

ÖSYS MF 1-2-3-4 puanlı lisans bölümleri

ÖSYS TM 1-2-3 puanlı lisans bölümleri

ÖSYS TS 1-2 puanlı lisans bölümleri

ÖSYS DİL 1-2-3 puanlı lisans bölümleri
2015 ÖSYS Aday El REHBERİ

2015 ÖSYS Başvuru Tarihleri Ücretleri Yerleri

2012 ÖSYS (YGS-LYS) itibariyle alan ayrımı kaldırıldığı, hangi bölümü tercih ederseniz edin AOBP (Ağırlıklı Ortaöğretim Başarı Puanı) katsayısı 0,12 katsayısı ile çarpılacağı için Alan/Kol/Bölüm ayrımına dayalı tablo vermenin bir anlamı kalmamıştır. Meslek Lisesi mezunları hangi bölümleri tercih ettiklerinde AOBP’lerine 0,06 oranında Ek -Puan verileceğini bu linke tıklayarak inceleyebilir.

TS (Türkçe – Sosyal / Sözel) Puanlı Lisans Programları

TS – 1 Puanlı Lisans Programları

TS – 2 Puanlı Lisans Programları

2015 LYS TS-1 puanıyla girilebilecek bölümler, 2014-2015 LYS TS-2 puanıyla girilebilecek bölümler, 2014-2015 LYS TS 1 ve TS 2 puanıyla girilebilecek bölümler, Bir türkçe – sosyal (TS) öğrencisi hangi bölümleri tercih edebilir, edebiyat öğretmenliğine hangi puan türüyle girilebilir, türkçe öğretmenliğine hangi puan türüyle girilebilir, basın yayın bölümüne hangi puan türüyle girilebilir, radyo sinema televizyon – tv bölümüne hangi puan türüyle girilebilir, coğrafya öğretmenliği bölümüne hangi puan türüyle girilebilir? türkçe öğretmenliğine hangi puan türüyle girilebilir? taban puanı?

 

YGS Puan HesaplamaLYS Puan HesaplamaOBP HesaplamaYGS Puan HesaplamaLYS Puan HesaplamaOBP Hesaplama

Sponsor Bağlantılar

TS Puanlı Bölümler (4 Yorum)

Yorum Yaz

  1. 2 yıllık bir normal 300 puanli bir bölüm mü yoksa lysden bir bölümü mu avantajlı olur 2 yillik okuyanda kpss ye 4 yillik okuyanda kpssye bakiyor siz ne onerirsiniz bnm 2. Yilim 300 almd ygs pek heves kalmadi nedense lysye çalışmaya

    • 2 yıllık meslek ve iş garantili ve severek okuyabileceğiniz, severek çalışabilceğiniz bir bölüm, bir iş varsa siz bilirsiniz. Değilse ilerisi açısından 4 yıllık daha avantajlıdır.

  2. kürt dili ve edebiyatı bölümüne giden var mı? bizim buradda kürtçe kursu açıldı, öğrenci bulamayınca cafeye çevirdiler 🙂 😀

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın