Açık Lise Mobil Uygulamaları

/ 20 Mart 2019 / / yorumsuz

Açık Lise Mobil Uygulamaları

Google Play Store’da Açık Lise konulu, Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi öğrencileri için bir çok uygulama mevcut. Aşağıda bu uygulamaları güncel olup olmaması, test içerip içermemesi, reklam yoğunluğu gibi açılardan değerledirdik.

AçıkTercih.com Açık Lise Uygulaması

Açık Lise mobil uygulamalarının en yenisi ve en günceli KR Açık Lise Rehberliği tarafından geliştirilen “AçıkTercih.com Açık Lise Uygulaması“. Uygulamanın ücretsiz (reklam içeren) ve ücretli (reklam içermeyen) iki ayrı versiyonu mevcut. Reklam içeren ücretsiz uygulama henüz ilk günlerinde 30 binin üzerinde indirilmiş ve Google Play Store’daki uygulamalar içinde en günceli. (Son dönem sınav soruları eklendi)

2018 öğretim yılı başından itibaren Açık Lise müfredatına yeni eklenen Türk Dili ve Edebiyatı 5-6-7-8, Seçmeli Türk Dili ve Edebiyatı 1-2-3-4, Felsefe 3-4 derslerinden test bulabileceğiniz bir uygulama olması AçıkTercih.com AÖL Test Çöz” uygulamasını öne çıkartan bir faktör.

7-8 Aralık 2019 tarihli Açık Lise 2019 1. dönem sınav sorularını da içermesi nedeniyle güncellik açısından tam puan verilen bir uygulama.

Her testten sonra sonuçları alabileceğiniz ve yanlış ve boş bıraktığınız sorulara tekrar dönüş yapabileceğiniz bir uygulama olması da uygulamanın (+) artılarından. Uygulama konu anlatımı içermiyor. Ancak bu durum uygulamanın telefonunuzda büyük yük oluşturmaması açısından olumlu da bulunabilir.

Açık Lise Test Çöz

Açık Lise Test Çöz uygulaması Açık Lise konulu uygulamalardan beklenen en önemli unsurun bulunmadığı, yani test içermeyen bir uygulama. Uygulama bu haliyle herhangi bir google aramasında bulabileceğiniz basit bilgilerin eski ve güncel olmayan hallerini içermenin dışına çıkamamış.

En son 30 Aralık 2018 tarihinde güncellenen uygulamaya yapılan 20 Şubat 2019 tarihli en son yorum:

“konu anlatım bölümüne kac defa giris yapiyorum açılmıyor… onceden çok guzel bir uygulamaydı güncellendikten sonra konu anlatm cikmiyor testler ise cevapları en son gorebiliyorsun hic guzel bir uygulama degil tavsiye etmiyorum” şeklinde ve maalesef bu yoruma cevap da verilmemiş. 2016’dan itibaren +100 bin indirilmiş bir uygulamanın maalesef artık işinin bittiği görülüyor.

Cep Öğrenci

ÖSYM, AÖF, e-OKUL, Açık Lise erişimlerini tek uygulamada birleştirme iddiasındaki bir uygulama.

+10 bin defa yüklenmiş olan Açık Lise girişini basitleştirme iddiasındaki uygulama için son yazılan yorumlara bakmak yeterince fikir veriyor:

15 Mart 2019 “Kesinlikle yükleme …… zaten hiç güzel deyil lütfen 1 yıldız verelim 3.0 ın altında düşsün kimse açmasın direk googlea yonendiriyo”

28 Mart 2017 “Bu uygulamayi indirdim ve giris yapmaya calistim ama burdan degil Google ye yonlendiriyor bizi Indirmeyin gereksiz bi uygulama eger gogleden giris yapacaksak bu uygulamaya ne gerek var”

17 Mart 2019 tarihli Ali Arda Şen’in yorumu ve deneyiminin tamamını ise burada aktaramıyoruz: “bu uygulamayi yapanin varya …….. tavsiye etmiyorum yüklemeyin net bosuna gitmesin.”

Açık Öğretim Liseleri

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen uygulama Açık Lise giriş yapma, öğrenci durumu, kredi, dönem v.b. hakkında bilgilere kolay erişim ve sınav, kayıt yenileme, ders seçimi tarihleri gibi konularda anlık bildirim yapma amacıyla hazırlanmış bir uygulama. Günün her saati ve her gün giriş imkanı vermemesi nedeniyle zaman zaman katı eleştiri ve yorumlar alsa da işinize yarayacak resmi bir uygulama olması nedeniyle işinize yarayabilir.

İnternete giren Açık Liseliler için bu uygulamanın online hali zaten mevcut: www.aol.meb.gov.tr’den AÖL Öğrenci Girişi yaparak zaten bu bilgilere ulaşabiliyorsunuz.

Açık Öğretim Lisesi

BB Yazılım ve Danışmanlık tarafından geliştirilen bir uygulama. Açık Lise testleri içeriyor, açık lise ile ilgili bilgiler içeriyor. + 100 bin yüklemesi bulunan ve Açık Lise Mobil Uygulamaları içerisinde en eskilerden birisi.

Basamaklara göre testlere (Matematik, Fizik, Kimya, Geometri, Kimya, Tarih, Felsefe, Biyoloji, İngilizce, Sosyoloji, Coğrafya, Türk Edebiyatı, Dil ve Anlatım, Psikoloji, Ekonomi, Mantık, Sağlık Bilgisi, Sanat Tarihi, Girişimcilik, Trafik ve İlk Yardım, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Demokrasi ve İnsan Hakları, İşletme testleri ve daha fazlası)

Yeni Kayıt & Kayıt Yenileme işlemleri ile ilgili detaylı bilgilere,

Öğrenci Girişi sistemine,

Sınav takvimine,

Açık Öğretim Lisesi ile ilgili güncel haber ve duyurulara ve daha fazlasına ulaşabilirsiniz.

Açık Öğretim Lisesi uygulamasının testlerinin tarih göstermemesi öğrencinin hangi yılın çıkmış sınav sorusunu çözdüğünü bilmeden soruları çözmesine neden oluyor. Sınav sonucunu görememesi, doğru ve yanlışlarını görememesi ise test ve uygulama başında geçirilen zamanın boşa gitmesine neden oluyor.

Tavsiye etmiyoruz.

Yorum yaz