Açık Lise sınav giriş yeri öğrenme

/ 27 Temmuz 2015 / / 1 Yorum

Açık Lise (AÖL ve MAÖL) sınav yerlerinin açıklandı. Peki sınav giriş yerlerini nasıl öğreneceğiz, aol.meb.gov.tr adresinden sınav giriş yeri belgelerini nasıl göreceğiz ve çıktılarını nasıl alacağız. Aşağıda öğrenci giriş yaparak sistemden sınav giriş yerlerini öğrenme ve belgelerin çıktısını alma işlemini adım adım ve resimli olarak açıkladık.

acik_lise_ogrenci_girisi_yeni

 

2. Adım: Aol.meb.gov.tr adresinden sisteme öğrenci girişi yapınız:

Bu adımda sisteme giriş yapacaksınız. Ekranda gördüğünüz güvenlik kodunu ve öğrenci no ile şifrenizi yazıp giriş butonuna basacaksınız.

3. Adım: Sistemden sınav giriş belgenizi çıkartmanın üçüncü adımında sisteme giriş yaptıktan sonra kendi sayfanız açılacaktır. Açılan sayfada soldaki menülerden “öğrenci bilgilerini” tıkladığınızda alt menüler açılır. Alt menüler içerisinden “Sınav giriş belgesi”ni tıkladığınızda “… tarih / …. Dönem Sınav Giriş Belgesi” açılır. Bu belgede Cumartesi (saat 09.30) ve öğle (saat 14.00) ve Pazar sabah (saat: 09.30) oturumlarında sınava gireceğiniz dersler ve sınav yeri adresi (sınava gireceğiniz okul adı ve adres bilgisi) yer alır. Bu belgenin bir çıktısını yazdır butonuna basarak almalısınız.

Açık Öğretim ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi Sınavları ile ilgili açıklamalar:

  • Sınava girerken Sınav Giriş Belgensi ve mutalka NÜFUS CÜZDANIZIZI (Yoksa Sürücü Belgesi veya Pasaportunuzu) yanınızda bulundurun. Ayrıca Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartınızı yanınızda bulundurmanız lehinizedir.
  • Sınavlara cep telefonu, silah, bıçal vb. araç gereçlerle girilmesi yasaktır.
  • Sınav başlama saatinden yarım saat önce sınav yerinde hazır bulunun.
  • Bir oturumdaki sınav süresi 180 dakikadır. Sınavlara 20 dakikadan fazla geciken alınmaz. Sınavlarda kopya analizi uygulanmaktadır. Sınavınızın iptal olmaması için kopya çekmeyin ve kopya vermeyin.
  • Yedek salonda sınava girecek adayların sınava girecekleri dersin adını cevap kağıdına kodlaması zorunludur.
  • Not: Öğrenci Kimliği Zorunlu Değildir. 

Seçmiş olduğunuz derslerden Dil ve Anlatım dersinden başarılı olmak zorundasınız. Bunun dışındaki derslerden 3 kez sınavına girip başarısız olduğunuz derslerden muaf olursunuz. Muaf olduğunuz dersin kredisini kazanamazsınız. Bunun yerine bir sonraki dönemde seçmeli bir ders seçebileceğiniz gibi muaf olduğunuz dersi de tekrar seçebilirsiniz.

Yorum yaz

Açık Lise sınav giriş yeri öğrenme (1 Yorum)

  1. 8-9 Ağustos 2015 3. dönem açık lise sınavları sınav giriş yerleri 3 Ağustos günü açıklanacak. Daha erken de açıklanabilir. http://www.aol.meb.gov.tr adresinden sisteme öğrenci girişi yaparak sınav giriş belgelerinizin çıktısını alabilirsiniz, sınav giriş yerlerinizi 3 Ağustos’ta öğrenebilirsiniz.