Açık Lise Yeni Kayıt İşlemleri – 2

/ 27 Temmuz 2015 / / yorumsuz

 

Yeni Kayıt tarihleri, Açık Öğretim Lisesi resmi web sitesinde yayınlanan iş takviminde belirtilen tarihler arasındabaşvuru şartlarını taşıyan vatandaşlarımız, Açık Öğretim Lisesine Yeni Kayıt yaptırabilirler. Açık Öğretim Lisesi Yeni Kayıt işlemleri Açık Lise İrtibat Bürosu olan Halk Eğitim Merkezleri ve Mesleki Eğitim Merkezlerinceyapılmaktadır. Yeni kayıt için aşağıda sıralanan evrakları tamamlayanlar ilan edilen Yeni Kayıt tarihleri arasında bölgelerinde bulunan en yakın irtibat bürosuna başvurarak kayıtlarını yaptırabilirler. Yeni Kayıt işlemleri için aşağıda sıralanan 3 adımı takip ediniz.

 Açık Öğretim Lisesine Yeni Kayıt Nasıl Yapılır – 2

 

123

Yeni Kayıt ücretini yatırdığınıza dair dekont ve “Yeni Kayıt Başvurusu İçin Gerekli Evraklar” başlığı altında yer alan durumunuza uygun maddede belirtilen belgeler ile birlikte bulunduğunuz yerdeki irtibat bürosuna gidiniz. Açık Öğretim LisesiYeni Kayıt iş ve işlemlerini yapmak üzere görevlendirilen lise ve Anadolu Liselerinden oluşan İrtibat Büroları listesi için burayatıklayınız. (4 Şubat 2013’ten itibaren AÖL Kayıt İşlemleri için sadece Halk Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezleri görevli ve yetkili olacak! Ayrıntılar için tıklayın.)2. Yeni Kayıt işlemleri İçin İrtibat Bürosuna gidiniz.

Bu aşamada nüfus kayıt bilgileriniz, adresiniz, resminiz, getirdiğiniz belgelere(tasdikname, diploma, denklik belgesi vb.) ait bilgiler Açık Öğretim Lisesi Bilgi sistemine kaydedilir, öğrenci numaranız ve geçici şifreniz oluşturulur. İrtibat Bürosu , sisteme kaydedilen bilgilerin bir nüshasını da tarafınıza verir.

Kayıt işlemi gerçekleştirilen öğrenci “Ön Kayıt” durumundadır. İrtibat büroları öğrenciye ait not girişleri (tasdikname ile gelenlerin), resim aktarımı ve kredilendirme vs. gibi diğer bilgileri sisteme kaydederler. Bilgi girişleri tamamlanıp girişler kontrol edildikten sonra “Ön Kayıt” durumundaki öğrenci “Aktif ” duruma getirilir. Öğrencilerimiz Açık Öğretim Lisesi Bilgi Sistemine, öğrenci numarası ve geçici şifresi ile girip “Aktif” konuma gelip gelmediklerini kontrol etmelidirler. Çünkü ders seçimi yapabilmek için öğrencilik durumu, ilgili dönem için “Aktif” olmalıdır.

 

Açık lise yeni kayıt işlemleri

Yorum yaz