e-Devlet Şifresi ile ÖSYM Sistemine Giriş Başladı

/ 27 Nisan 2016 / / 1 Yorum

e-Devlet hizmetleri yaygınlaşıyor. Artık e-Devlet Şifresi ile ÖSYM Sistemine Girişler Başladı. Artık ÖSYM’ye YGS-LYS-KPSS-ALES-ALS-TUS-DGS v.b. hangi sınav için başvurursanız başvurun, aday işlemleri, sınav merkezi işlemleri v.b. işlemleri e-Devlet şifrenizle giriş yaparak gerçekleştirebileceksiniz.

e-Devlet Şifresi ile ÖSYM Sistemlerine Giriş

ÖSYM’nin aday veya görevli şifresi ile giriş yapılan aşağıdaki uygulamalarına, E-Devlet Kapısı üzerinden güvenli giriş yapma özelliği eklenmiştir.

Bu özellik ile ÖSYM şifresi kullanarak yapılan tüm işlemlerin, E-Devlet Kapısı üzerinden giriş yapılarak da gerçekleştirilme imkânı sağlanmıştır.  ÖSYM şifresinin kullanımı ve edinimi ile ilgili herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.


E-devlet nedir, nasıl kullanılıyor, E-devlet şifresi nasıl alınır?


ÖSYM şifresi kullanılarak veya e-Devlet Kapısı üzerinden giriş yapılarak yapılan tüm işlemlerin sorumluluğu adayın veya görevlinin kendisine aittir. Bu nedenle şifre hiç kimseyle paylaşılmamalıdır.

Ayrıca e-Devlet Kapısından “Tek Tıkla Giriş” özelliği kullanılarak da yukarıda belirtilen uygulamalara güvenli giriş yapma, ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi(https://odeme.osym.gov.tr)’ine erişilebilme ve ÖSYM sisteminde var olan sınav/yerleştirme sonuçlarını toplu olarak görme ekranına erişim özelliği eklenmiştir.

ÖSYM Merkezi (Bilkent-Ankara) ve Başvuru Merkezlerinde aday veya görevliye e-Devlet şifresi verme işlemi yapılmamaktadır.

Adaylara ve görevlilere önemle duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Türkiye.gov.tr’den e-Devlet şifresi ile ÖSYM sistemine giriş duyurusu:

e-devletten-osym-sistemine-giris-duyurusu

Yorum yaz

e-Devlet Şifresi ile ÖSYM Sistemine Giriş Başladı (1 Yorum)