4 Adımda AÖF Kayıt Yenileme İşlemleri

/ 13 Şubat 2017 / / yorumsuz

AÖF kayıt yenileme işlemlerini 4 adımda tamamlayabilirsiniz. AÖF kayıt yenileme  kısa ve sade bir şekilde grafik üzerinde gösteriliyor, yapılması gerekenler, başvuru işlemleri nasıl yapılmaktadır sorusunun cevabı aşağıda…

AÖF kayıt yenileme işlemleri bugün itibariyle başlarken Açık Öğretim Fakültesi öğrencilere başvuru konusunda yardımcı oldu. Başvurular 13 Şubat 2017 tarihinde başlıyor, 24 Şubat 2017 tarihinde sona eriyor.

Kayıt yenileme işlemleri için öğrencilerin 4 adımda 4 şartı yerine getirmesi gerekiyor.

Birinci adım: Ders ekleme ve ders silme,

İkinci adım: ücret ödeme,

Üçüncü adım: kontrol etme,

Dördüncü adım: yeni ders alındıysa o dersin kitabını alma.

AÖF Kayıt Yenileme işleminin tamamlanması için bu 4 adımın da yapılması şart.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Birinci adım: Ders ekleme ve silme

 

Fakülte otomatik olarak 30 AKTS kredili dersleri öğrencinin sistemine yerleştirmektedir. Öğrenci istediği dersleri silme veya ekleme işlemi hakkına sahiptir. Fakülte ders konusunda uyarıyor: En fazla 45 krediye kadar ders ekleme hakkı vardır.  Ders ekleme işlemleri fakültenin sitesinden Kayıt Otomasyonu butonuna tıklayarak, kayıt yenileme linkinden yapabilecektir. Fakülte burada ikinci uyarısını yapmaktadır: Ücret ödenmeden istediği dersleri ekleyebilir veya silebilir. Eğer öğrenci sistem şifresini unuttuysa, sitede “şifre yenileme” bölümünden veya da 0850 200 46 10-19 numaraları arayarak tekrardan şifreyi alabilirler.

İkinci adım: Ücret ödeme

 

Öğrenci, kayıt ücretini Ziraat Bankası’na ödeyecektir. Şubeye gitmeden internet üzerinden veya ATM’den ücreti ödeyebilmektedir. Ne kadar ücret ödeneceği ise “öğrenci sistemi”ne girerek öğrenebilir. Fakülte ücret konusunda uyarıyor: Ücret ödendikten sonra “ders silme” aktif olmayacaktır.

Üçüncü adım:  Kontrol

Ücret ödendikten sonra Fakültenin sitesine girerek öğrenci işlemleri bölümünden kontrol işlemleri yapılabilir. Ücretin ödenip ödenmediği, derslerin eklenme veya silinme konusunda doğru olup olmadığı kontrol edilerek işlemler sona erer.

Dördüncü adım: Ders kitapları

Öğrenci yeni bir ders aldıysa, o dersle ilgili kitabı Fakülte bürolarından temin edebilir.

Yorum yaz