Dünyanın en büyük online alışveriş sitesi Amazon Türkiye’de resmen faaliyetlerine başladı

/ 19 Eylül 2018 / / yorumsuz

Amazon’dan alışveriş yapmadan önce bilmeni gerekenler: Bu sabahtan itibaren Türkiye’de e-ticarete başlayan Amazon, Türk tüketicilere neler sunuyor?

1 trilyon dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en büyük şirketlerinden olan e-ticaret devi Amazon Türkiye’deki faaliyetlerine bu sabah itibariyle resmen başladı. Habertürk’ten Necdet Çalışkan’ın haberine göre Kurucusu Jeff Bezos’u dünyanın en zengini yapan şirket, amazon.com.tr adresi üzerinden Türkiye’de online ticarete adım attı.

Amazon’un patronu ve aynı zamanda dünyanın en zengin ismi Jeff Bezos’tan ilginç bir açıklama geldi. “Bir gün Amazon başarısız olacak”

ABD’li e-ticaret devinin Türkiye operasyonlarının başına getirilen Amazon.com.tr Ülke Müdürü Sam Nicols, “Bugün, Türkiye’deki müşterilerimize, binden fazla yerli satıcımız ile beraber milyonlarca ürünü sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Önümüzdeki aylar içinde, ürün yelpazemizi ve teslimat seçeneklerimizi artırarak en iyi müşteri hizmetini sunmak adına Türkiye’deki faaliyetlerimizi geliştireceğiz” dedi.

Amazon.com.tr Satıcı Hizmetleri Ülke Lideri Alpagut Çilingir ise konuyla ilgili olarak “E-ticaret sayesinde Türkiye’nin dört bir yanındaki küçük ve büyük ölçekli işletmelerle aynı düzeyde çalışma imkanına sahip olurken, işlerini büyütme fırsatı yakalıyor. Biz de Amazon olarak, satıcıların başarılı olması için çeşitli yatırımlar yapmaya devam ediyoruz; yüklerini azaltacak araçlar sunuyor ve satışlarını artırmalarına destek oluyoruz.” diye konuştu.Peki 2017 yılında büyüklüğü 42 milyar TL’yi aşan Türkiye e-ticaret pazarına giriş yapan Amazon’un Türk tüketicileri açısından öne çıkan özellikleri neler?

NERELERDEN ULAŞILABİLİYOR?

SİTEDE NELER VAR?

KARGO SEÇENEKLERİ NELER?

HIZLI TESLİMAT HANGİ ŞEHİRLERDE VAR?

HANGİ KARGO ŞİRKETLERİYLE ÇALIŞIYOR?

ÖDEME YÖNTEMLERİ NELER?

TÜRKİYE’DEKİ MERKEZİ NERESİ?

İstanbul Ticaret Odası’na (İTO) bağlı olarak Amazon Turkey Perakende Hizmetleri Limited Şirketi adıyla faaliyetlerine başlayan Amazon’un Türkiye’deki merkezi ise Beşiktaş-İstanbul oldu.

Detaylar ve haberin tamamı için tıklayın!

Amazon’un patronu ve aynı zamanda dünyanın en zengin ismi Jeff Bezos’tan ilginç bir açıklama geldi. “Bir gün Amazon başarısız olacak”

Yorum yaz