Çocuk istismarını anlatan kitapta bulunan iğrenç satırlar

/ 28 Mayıs 2019 / / yorumsuz

Abdullah Şevki’nin yazdığı Zümrüt Apartmanı kitabındaki pedofili içeren satırlar büyük tepki topladı. Hukukçular, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na, kitabın toplatılması için suç duyurusunda bulundu.

Kurgu Kültür Merkezi Yayınları etiketiyle basılan, Abdullah Şevki’nin yazdığı Zümrüt Apartmanı’ndaki pedofili içeren satırlar tepki çekti. Avukat Umur Yıldırım, çocuk istismarını öven çirkin satırlar için Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Abdullah Şevki’nin kaleme aldığı Zümrüt Apartmanı kitabında, okuyanları iğrendiren pedofili satırlarının yer aldığı ortaya çıktı. O satırlarda çok küçük bir çocuk ile yaşanan cinsel ilişki, şehvetli bir biçimde anlatılıyordu. Bu satırlar sosyal medyada infial yaratırken, halen çeşitli internet sitelerinde satışı devam eden kitabın, derhal toplatılması talep edildi.

YAZAR ÖDÜL BİLE ALMIŞ

Bir çocuğun hatta bebeğin cinsel istismara uğradığı anların şehvetle anlatıldığı kitapta birçok öykü yer alıyor. Yayının sitesinde yer alan bilgilere göre Abdullah Şevki’nin ”Kelebek ve Hasta” adlı kısa öyküsü, İkinci Eskişehir Öykü Yarışması’nda birincilik ödülü almış.

HUKUKÇULAR HAREKETE GEÇTİ

Avukat Umur Yıldırım, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu ve kitabın toplatılmasını istedi. Eskişehir Barosu da aynı yönde bir başvuru yapmak için hazırlanıyor.

Ekşi Sözlük’ten bir kaç okur yorumu:

Zümrüt Apartmanı kitabında bir çocuğa yapılan tacizi ballandıra ballandıra anlatan yazar. “dişsiz ağzıyla” tabirini kullandığına göre çocuk bir yaşın altında. böyle bir iğrençliği nasıl bir kafayla yazdı merak ediyorum.

Hakkında hemen suç duyurusunda bulunulmalı, o satırları okurken iğrendim. Editör, yayınevi kitap diyemicem, bu çöpü basarken hiç mi utanmadı, iğrençsiniz. aramızda dolaşmasın bu pislik.

Bir kere daha “Kitap diye her basılı kağıda kıymet vermeyin, masal, hikaye deyip geçmeyin, önce kendiniz göz atmadan çocuğunuza her naneyi izletmeyin ve okutmayın” diyerek paylaşıyoruz.