Eğitim Öğretim Desteği Kapsamına Alınan Özel Okul Listesi

/ 11 Ağustos 2015 / 1.719 views / 5 Yorum

MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü Eğitim Öğretim Desteği Kapsamına Alınan Özel Okul Listesi güncellenmeye devam ediyor. Aşağıya eğitim öğretim desteği başvurusu yapan ve destek kapsamına alınan temel lise listesini ekledik.

Temel liseye kaydolacak öğrenciler dikkat: Teşvik bursundan yararlanarak kayıt ücretinin 3 bin 220 lirasını bursla ödemeyi planlıyorsanız, kayıt yaptırdığınız veya kaydolmayı düşündüğünüz okulun destek kapsamında olup olmadığına mutlaka bakın. MEB ÖÖKGM, yurt çapında 2015-2016 eğitim öğretim yılında eğitim öğretim desteği kapsamına alınan okullar listesini yayınladı. Bilindiği gibi teşvik başvuruları 10 Ağustos itibariyle başladı. Aşağıya teşvikten yararlanacak temel lise listesini ekledik.

Egitim-ogretim-Destegi-Kapsamina-Alinan-ozel-Okul-ve-temel-lise-Listesi-2015-2016

[table id=27 /]

Eğitim Öğretim Desteği Kapsamına Alınan Özel Okul Listesi (Bütün okul türleri)

Yorum yaz

Eğitim Öğretim Desteği Kapsamına Alınan Özel Okul Listesi (5 Yorum)

  1. 31.08.2015 itibariyle burs kapsmaındaki temel lise listesi güncellendi. Ruhsatlı ve burs kapsamında olan temel lise sayısı 1.118 oldu.

  2. MEB teşvik kapsamına alınan özel okullar listesini güncelledi. Temel lise sayısı yine bir kaç arttı. Ankara’da Işık Bilgi (Dershanesi) Temel Lisesi de bu hafta destek kapsamına alınan temel liseler arasına girdi. Hayırlı olsun.

  3. MEB OOKGM, teşvik kapsamındaki özel öğretim okulları listesini güncellemeye devam ediyor. 19 Ağustos itibariyle teşvik bursu kapsamına alınan temel lise sayısı 946 oldu. Bu sayı tüm öğretim kurumları bazında binleri geçiyor. Bilindiği gibi bu yıl 350 bin öğrenciye burs bağlanacak. Teşvik bursu başvuruları için son gün 2 Eylül 2015.

  4. Evet. Teşvik bursu kapsamında olmayan temel liselere kayıt yaptıran öğrenciler diğer koşulları tutsa ve kendisine burs çıksa bile bu burstan yararlanamaz. Okulla yaptığınız kayıt sözleşmesine bağlı olmakla birlikte, burs ücreti kadar bir bedeli daha sizden alabilirler.