Kahramanmaraş Açı Temel Lisesi Öğrenci ve Velilerle İftarda Bir Araya Geldi

/ 7 Temmuz 2015 / / yorumsuz

Kahramanmaraş’ın dershaneden okula dönüşen ilk ve tek temel lisesi Açı Temel Lisesi yönetici ve öğretmenleri ile öğrenci ve öğrenci velileri iftarda bir araya geldi.

Bu sene iftar programının ilkini düzenlediklerini söyleyen AÇI Temel Lisesi yöneticileri bunu geleneksel hale getirmeyi düşündüklerini ifade ettiler. Geniş katılımın olduğu iftar yemeğinde öğrenciler, veliler ve öğretmenler AÇI Lisesi önünde hazırlanan iftar sofrasında beraber olmanın mutluluğunu yaşadılar.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Lise Müdürü Murat GEMCİ “mübarek Ramazan ayında iki mutluluğu birden yaşadıklarını, hem Ramazanın verdiği mutluluk hem de Kahramanmaraş’ta ilk Temel Lise açmanın mutluluğunu yaşadıklarını” söyledi.
Gemci ; Geçmişten gelen tecrübemizi okulla birleştirerek Kahramanmaraş’ın eğitim öğretimine önemli destek vereceklerini, ayrıca TEOG sonucunda Lise 1’e başlayacak olan öğrencilerin de AÇI Lisesine rahatlıkla kayıt yaptırarak kaliteli eğitimden faydalanma fırsatı tanıdıklarını belirtti.
Gemci ;AÇI Lisesi sınıf mevcutlarının 18-19 kişilik vip sınıflar olduğunu ve bununda öğrenme kalitesini artırdığını söyledi. Gemci ; Ramazan ayının Müslüman alemine ve Kahramanmaraş’a hayırlara vesile olmasını dileyerek sözlerini tamamladı.
Kaynak: 46Haber

Yorum yaz