“Tabletli eğitim TEOG’ta başarıyı getirdi” diyen de var.

/ 13 Mayıs 2017 / 13 views / yorumsuz

Bugüne kadar “Silikon Vadisindeki yazılımcıların ve mühendislerin çocuklarına 15-16 yaşından önce bilgisayar ve akıllı telefon vermedikleri”, “bilgisayar ve internetin çocuk üzerindeki zararlarının büyük olduğu”, “internet ve medya araçlarının çocuğun hayal gücünü öldürdüğü” v.b. iddialardan çok söz edildiğini gördük. Şimdi “Tabletli eğitim TEOG’ta başarıyı getirdi” diyen de var. Bunlar çelişir mi? tartışılır. Ancak Vizyon Koleji tabletli eğitimle başarıyı yakaladığını söylüyor.

Eğitimde beklenen dönüşüm gerçekleşti. Tabletli eğitim alan öğrenciler zorlanmadan TEOG rekoru kırdı.

Microsoft ve Sebit’in Proje Okulu olarak Türkiye’de %100 teknoloji destekli eğitim uygulayan tek eğitim kurumu olan Vizyon Kolejinin öğrencileri TEOG sınavında 679.85 ortalama yaparak ülke çapında ses getirdi.  Akademik başarıda teknolojinin büyük katkısı bir kez daha kanıtlandı.
Geçtiğimiz hafta 8. sınıf öğrencilerine yapılan TEOG sınavı sonuçlarına göre Vizyon Koleji öğrencileri %97 başarı oranı ve 679.85 puan ortalamasıyla büyük bir başarıya imza attı. Türkiye’nin en büyük eğitim teknolojileri kurumu olan Sebit’in özel olarak hazırladığı içerik ve ölçme araçlarıyla güçlendirilen yoğun bir sınav hazırlık programıyla sınava hazırlanan öğrenciler sınavı zorlanmadan, başarıyla tamamladılar. Konuya ilişkin açıklamasında Yönetim Kurulu Başkanı Cem Arıtuluk
” Bu beklediğimiz bir başarıydı ve arkası gelecek. Eğitim teknolojileri okulda hem öğrenmeyi hem de öğretmeyi daha kolay, daha hatasız ve daha hızlı hale getiriyor. Kullandığımız yapay zeka teknolojileri öğretmenleri süper öğreticilere dönüştürüyor. Bu sayede her bir  öğrencinin eksiklerini alt kazanımlar düzeyine kadar tespit edip, kişiye özel etüt çalışmalarıyla giderebiliyoruz. Yani öğrencimizin hatalı cevap verdiği bir sorunun hangi sınıftan kalma bir kazanım eksiği nedeniyle olduğuna kadar tespit edip, sorunu kökten çözüyoruz. İşte bu bizim en büyük farkımız.  ”  dedi.

Yorum yaz