YÖKDİL 2019 güz sınav tarihi açıklandı, YÖKDİL artık ÖSYM tarafından yapılacak

/ 24 Nisan 2019 / / yorumsuz

YÖKDİL 2019 güz sınav tarihi açıklandı, YÖKDİL artık ÖSYM tarafından yapılacak

YÖK tarafından yayınlanan bir duyuru ile 7 dönemdir Ankara ve Anadolu Üniversitelerinin hazırlayıp YÖK koordinatörlüğünde uyguladığı YÖKDİL sınavının artık ÖSYM tarafından tarihleri ÖSYM sınav takviminde duyurularak yine YÖK koordinatörlüğünde uygulanacağını, önümüzdeki ilk YÖKDİL sınavının 3 Kasım 2019 tarihinde yapılacağını açıklandı. Duyurunun tam metni aşağıda:….“Yeni YÖK” olarak, yükseköğretim sistemimizde ilk kez uygulamaya koyduğumuz “alana özgü tek yabancı dil sınavı” olan YÖKDİL, bilindiği üzere YÖK’ün koordinasyonunda, Ankara Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi tarafından müştereken uygulanmaktaydı.

YÖKDİL sınavının sürdürülmesindeki katkılarından dolayı Anadolu ve Ankara Üniversitelerine teşekkür ederiz.

2019 yılı bahar dönemi sınavı başarıyla gerçekleştirilmiş olan YÖKDİL, 2019 yılı sonbaharından itibaren artık “ÖSYM” tarafından, yine YÖK’ün koordinasyonunda, “Fen, Sağlık ve Sosyal Bilimler” alanlarında uygulanmaya devam edecektir.

2019 yılı sonbahar dönemi YÖKDİL sınavı 03 Kasım 2019 tarihinde, “Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce” dillerinde, “Fen, Sağlık ve Sosyal Bilimler” alanlarında yapılacaktır.

“Akademisyen dostu Yeni YÖK” olarak kurguladığımız YÖKDİL Sınavı yine YÖK’ün koordinesinde ÖSYM tarafından yapılmaya devam edilecek olup, sınav tarihlerine ilişkin bilgi her yıl ÖSYM’nin sınav takviminde yer alacaktır.​

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YÖK

Yorum yaz