Sınavsız Geçiş Yapılabilecek 2 Yıllık Meslek Yüksek Okulları

/ 16 Haziran 2015 / / 119 Yorum

İçindekiler

Sınavsız Geçiş Yapılabilecek 2 Yıllık Meslek Yüksek Okulları. Meslek Liseliler hangi bölümlere sınavsız geçiş yapabilirler? 2015-2016 YGS – LYS adaylarının merak ettikleri sorunun cevabını aşağıda bulabilirsiniz. Sınavsız geçiş kuralları, koşulları ve öncelikleri için buraya tıklayın.


2017 ÖSYS Kimlerin Sınavsız Geçiş Hakkı Vardır, Meslek Liseliler İçin Sınavsız Geçiş Kaldırıldı mı?


Sinavsiz_gecis_meslek_lisesi_universite_2_yillik_yuksek_okulu

[saributon]MESLEK LİSELİ ARKADAŞ! SINAVSIZ GEÇİŞ DÜŞÜNÜYORSAN BU TABLOYU MUTLAKA İNCELE: Hangi meslek lisesi alan/kol/bölümlerinden hangi 2 yıllık programlara sınavsız geçiş yapılabilir? ÖSYS hangi bölümlere sınavsız geçiş hakkı vardır?[/saributon]

Sınavsız geçiş kaldırılıyor mu, Ne Zaman Kaldırılacak?
Hangi bölümlere sınavsız geçiş yapılabilir sorusu anlamsız hale geldi. ÖSYM, 2015 ÖSYS itibariyle lisans programları için Tablo 3A ve Tablo 3B şeklinde iki yarı tablo yayınlamaya ve sadece YGS ile girilebilecek ve sınavsız geçiş öncelikli olan kalan kontenjanları alan dışı adaylara YGS puanıyla açan iki farklı tablo uygulamasını bitirdi. Artık önlisans programları için tek tablo var: Tablo 3. Bu tablodaki bütün bölümlerin kontanjanları SGK (Sınavsız Geçiş Kontenjanı) ve YGSK (YGS Puanlı Geçiş Kontenjanı) olarak ayrılmıştır. Bu nedenle sınavsız geçiş kontenjanlı bölümler ve YGS puanlı önlisans bölümleri ayrımının anlamı kalmamıştır. (Not: Önlisans programlarının kontenjanlarından yarsından fazlası SGK -sınavsız geiş kontenjanı- olarak ayrılmış. Meslek liseliler önlisans programlarında hala çok avantajlı.)

Sınavsız Geçiş Kontenjan ve Yerleştirme Öncelikleri 2015-2016 Devlet Üniversiteleri için tıklayın!

Sınavsız Geçiş Kontenjan ve Yerleştirme Öncelikleri 2015-2016 Vakıf ve Kıbrıs Üniversiteleri için tıklayın!

Alan/kol/bölümünüze göre tercih hakkınız olan sınavsız geçiş yapabileceğiniz 2 yıllık önlisans programı ve meslek yüksek okullarını görmek için tıklayın!

MESLEKİ VE TEKNİK ORTAÖĞRETİM KURUMLARINDAN MESLEK YÜKSEKOKULLARI İLE AÇIK ÖĞRETİM ÖN LİSANS PROGRAMLARINA SINAVSIZ GEÇİŞ KOŞULLARI VE ÖNCELİKLERİ İÇİN BURAYA TIKLA!

Hangi meslek lisesi alan/kol/bölümlerinden hangi 2 yıllık programlara sınavsız geçiş yapılabilir? ÖSYS hangi bölümlere sınavsız geçiş hakkı vardır?

Meslek Lisesi mezun ve öğrencilerinin Ek-Puanla girebilecekleri 4 yıllık lisans programları için tıklayın.

Yorum yaz

Sınavsız Geçiş Yapılabilecek 2 Yıllık Meslek Yüksek Okulları (119 Yorum)

 1. Ben 2018 açık meslek lisesi elsanatları mezunuyum benim iki yıllık meslek yüksek okuluna sınavsız geçişim mümmünmü bu şekilde bir haber geldi bize nereden bilgi alacağımızı bilmiyoruz yardımcı olursanız çok sevinirim

  • Sınavsız geçiş mümkün değil, sınavsız geçiş meslek liseliler için kaldırıldı, sadece Tübitak veya bilim olimpiyatlarında derece yapan adaylar için çok sınırlı biçimde sınavsız geçiş var. Siz 2 yıllık önlisans programlarından sadece kendi alanınızın devamı olanlara ek-puanla girebilirsiniz. Diğer bütün bölümlere her aday gibi normal OBP’li (0,12 katsayılı) yerleştirme puanınızla girme hakkınız var.

 2. Merhabalar, 2017 kasım açık öğretim imam hatip mezunuyum. Sınavsız geçiş hakkımda sadece İlahiyat mı seçebilirim ve tercihleri nasıl ne zaman yapılıyor ?

  • Sınavsız geçiş kaldırıldı. Sadece ilahiyat önlisans bölümüne ek puanla tercih hakkınız var. Bunun için TYT’ye girmiş olmanız lazım. 2018 TYT’ye girip TYT’den en az 150 puan aldı iseniz tercih hakkınız olur.

 3. merhaba hocam ben 2016 acil tıp teknisyeni mezunuyum tyt puanım 238,427 ek puanlı yerleştirme puanımsa 249,964 sıralamam 325 binlerde herhangi bi 2 yıllık sağlık bölümünden gelme ihtimali var mıdır?

  • Bu yıl sıralamalar çok değişecek. Siz geçen yıla bakarak değil, kendi yerleşmek ve okumak istediğiniz bölüm/üniversiteleri tercih edin. Gelir mi, gelmez mi, sonuçlar açıklanınca göreceğiz.

 4. meraba ben 2015 acil tıp teknisyeni mezunuyum bu sene 246 puanım var ek puanla puanım 271 olmuş ben yine kendi bölümümde tercih yapmak istiyorum ek puanla mı tercih yapmalıyım? yoksa 246 olan puanımla mı? sıralama 800bin civarında iken ek puandaki sıralamam 200 bin tercih yaparken hangisine dikkat etmeliyim?

 5. Hocam merhabalar ben 2016 Acil Tıp teknisyeni mezunuyum şuan 2 yillik paramedige gecmek istiyorum tyt puanim normal 306 ek puanla beraber 331 olmuş ve siralamam 33 bin gorunuyor simdi ben hangisine gore tercih yapacam lutfen yardimci olun simdiden tesekkurler..

  • Hangi liseden, hangi alan/kol/bölümden mezunsunuz? Meslek liselerin 2 yıllık bölümler için ek puanı var, ancak alanınız önemli. Alanınıza giren 2 yıllık bölümler arasında Paramedik var mı? Alanınız ne? Ek puanla tercih yapabilmeniz buna bağlı.

 6. Merhaba ben meslek lisesi mezunuyum şuanda tekrar sunacak giricem Büro Yönetimi alanım bana hangi bölümlerden ek puan gelecek?

  • Meslek lisesi büro yönetimi bölümüne kaç hangi tarihte kayıt yaptırdınız? Eğer Mart 2012’den sonra kayıt olduysanız ek puan alamazsınız. Önce kayıt yaptırdıysanız, bu sayfadaki linkleri takip edin

 7. Hocam ben uludağ üniversitesi ilahiyattan kendi universitemdeki adalet bölümüne sınavsız geçiş yapabilir miyim.

  • Lisans programından önlisans programına yatay (YKS’siz) geçiş imkanı yok diye biliyorum. Bu soruyu Adalet Bölümünün bağlı olduğu Yüksek Okulun Müdürüne sorabilir misin? Bir yolu varsa müdür bilebilir.

 8. Hocam ozel unide agiz ve dis sagligi bolumunden ilk ve acil yardim bolumune yatay gecis yapilabilir mi kosullari neler

 9. Merhaba elektrik elektronik mezunuyum ygs den en yuksek 135 aldim sinavsiz nasil gecis yapabilirim yada aof ye yazilabilirmiyim

 10. Merhaba ben çocuk gelişim mezunuyum ek puan eklendijten sonra siralamam ygs5 122.000 oldu acaba 4yillik gidebilirmiyim.

  • Normalde gider görünüyorsunuz.

   Ün. Türü Üniversite Adı – Yeri Bölüm Adı Özellikler Öğ. Yılı Puan Türü Gn. Kont. / Okul Br. / MEB Nitelikler Başarı Sırası Taban Puan
   Lisans – Devlet Ahi Evran Üniversitesi – Kırşehir Çocuk Gelişimi 4 YGS-5 55 / 2 / 1 170000 382.189
   Lisans – Devlet Hitit Üniversitesi – Çorum Çocuk Gelişimi 4 YGS-5 60 / 2 / 1
   Lisans – Devlet Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi – Bilecik Çocuk Gelişimi 4 YGS-5 40 / 1 / 1, 46 182000 378.489
   Lisans – Devlet Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi – Bilecik Çocuk Gelişimi (KKTC Uyruklu) 4 YGS-5 2 / / 1, 46, 90
 11. Hocam ben bilişim mezunuyum ek puanlı sıralamam ygs1 de 80 bindeyim hemsirelik secebilirmiyim ek puan bunun içinde geçerlimi yoksa burdaki sıralamam geçersiz mi?

  • Bişim mezunları bilişimin devamı niteliğindeki bölümlerde ek-puanlarıyla tercih yapabilir. Hemşirelikte ek puan işinize yaramaz

 12. Hocam ben 2016 elektrik mezunuyum meslek lisesi geçen sene tercih yapmadım bu sene 2 yıllık sinavsiz geçiş yapabilir miyim. Elektrik üzerinden şimdiden teşekkürler

  • Aynen. OBP’nin 0,12 ile çarpımı herkes için eklenir. Ek-puan aldığınız bölümler için ilave olarak 0,06 kadar daha puan eklenir. Örneğin normalde OBP’den 50 puan geliyorsa; ek -puanlı bölüm tercihinizde 75 gelir.

 13. hocam merhaba ben teknik ve meslek lisesi mezunuyum elektrik ve elektronik bölümünü bitirdim bu yıl. düz geçiş yapabilirmiyim meslek yüksek okuluna ?

 14. Merhaba ben amasya üniversitesini kazandım itfaiyecilik bölümü meslek lisesi mezunuyum üniversiteye gitmedim kaydimi dondurdum bu sene başka okula geçiş yapabilir miyim

  • Sınavsız geçiş kaldırıldı. Artık 2018 YGS’ye başvurup sınavlara girerek (ve yeterli puanı alarak) istediğiniz başka bir bölüme geçiş yapabilirsiniz.

 15. merhaba ben yaşlı bakımı bölümünü tercih edip ortalamayla attye geçiş olduğu duydum doğrumu mesela ben yaşlı bakımı bölümünü okuyup attye geçiş yapabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim

  • Diploma notuyla, yani YGS-LYS’ye girmeden sınavsız geçiş kaldırıldı. Ancak ek puanla tercih hakkınız var. Artık meslek liseliler de ÖSYS (YGS-LYS) girecek ve alacağınız puana göre tercih yapacaksınız.

 16. Ben acil tıp teknisyeniyim. 2 yıllık önlisans programına geçiş yapmak istiyorum ve istediğim bölümler tıbbi labaratuar, elektronörofizyoloji bölümleridir. Bu bölümlere ek puanla birlikte girebilirmiyim?

  • Bu sayfaya bakın: Ek puanlı bölümleri 2017 Kılavuzuna göre orada görebilirsiniz.

   6201 ACİL SAĞLIK HIZMETLERI – ALANI VE TÜM DALLARI için EK-Puanlı bölümler ve puan türleri:
   Acil Durum ve Afet Yönetimi YGS-2
   Agız ve Diş Saglıgı YGS-2
   Ameliyathane Hizmetleri YGS-2
   Anestezi YGS-2
   Elektronörofizyoloji YGS-1
   Fizyoterapi YGS-2
   Ilk ve Acil Yardım YGS-2
   İş Saglıgı ve Güvenligi YGS-2
   İş ve Ugraşı Terapisi YGS-1
   Odyometri YGS-1
   Otopsi Yardımcılıgı YGS-2
   Perfüzyon Teknikleri YGS-2
   Podoloji YGS-2
   Saglık Kurumları İşletmeciligi YGS-6
   Sivil Savunma ve Itfaiyecilik YGS-6
   Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama YGS-6

 17. Bn geçen yil sinavsiz gecis yaptim ktu ye ama baska okula kaydimi aldircam bu gecisin kalmasi bnim için sorun olur mu

  • Sınavsız değil, ama Ygs-Lys’ye girerek başka bir üniversiteyi kazanarak geçiş yapabilirsiniz. Sorun olmaz

 18. Hocam yeni ÖSYM kuralına göre meslek lisesi mezunları sadece ygs ile 2 yıllığına girebiliyor mu buna netlik getirirmisniz

 19. Ben son sınıf öğrencisiyim yiyecek içecek bölümü öğrencisiyim şuan otelde departmanında staj yapıyorum sınavsız geçişle nereleri tercihte bulunabilirim?


 20. Kolay gelsin meslek lisesi mezunuyum bu sene tercih yaptım geldi ama gitmedim bu sene obp puanim düştüm u bunun tercihe zarari olurmy?

 21. merhaba:)ben 2016 anadolu teknik meslek lisesi mezunuyum.bu sene 2 yıllığa tercih ayptım geldi ama kayıt falan yaptırmadım yani yandı bu sene. bu yıl obp puanım düşmüşmüdür ve 2 yıllıga tekrar gitmek için 150 alıp gidebilir miyim ? teşekkürler

 22. Mrb ben telafi olarak hasta yaşlı bakımı bölümünü okuyorum burdan att ye geçiş yapabilir miyim özel üniversiteye yapabilirsem ne yapmam gerekiyor

 23. merhaba. benanadolu teknik meslek lisesi2016 mezunuyum tercih yaptım geldi ama gitmedim 2 yıllığa bu sene ygs ye girip 150 alırsam tekrardan 2 yıllık tercih yapabiliyormuşum bu konuya netlik getirir misiniz lütfen ?

  • Evet YGS’den 150 üstü puan alırsanız 2 yıllık Önlisans (meslek yüksek okulu) tercihi yapabilirsiniz.

 24. şu an anadolu ticaret meslek lisesi son sınıf öğrencisiyim fakat ATT olmak istiyorum sınavsız geçiş hakkım var mı ATT bölümüne? olabilir miyim yani

  • Ticaretten ATT Acil Tıp Teknikerliğine sınavsız geçiş hiç olmadı. Siz 2 yıllık ATT’lere YGS ile girebilirsiniz.

 25. Merhaba hocam saglik meslek son sinif ögrencisiyim acaba 2 yilllik direk geçiş yapabilirmiyim yök direk gecisi kaldirdi diyorlar bu benide kapsiyormu

  • Geçen yıl sınavsız geçişin kaldırılacağı söylendi. 2017 ÖSYS Kılavuzunda göreceğiz. Eğer kalkarsa Sağlık Meslek için de kalkar.

 26. Hocam ben sınavsız yerleştirmeyle yerleştim fakat yanlış tercih yüzünden merkeze değilde ilçeye çıkmış bu dönem merkeze geçebilirmiyim obp puanım ile

  • Tekrar ÖSYS’ye başvurup tekrar tercih yapabilirsiniz. Ancak 2016’da yerleşemediğiniz yere 2017’de yerleşmeniz daha zor olacaktır. İkinci bir nokta: Hangi bölüm ve üniversiteden söz ediyorsunuz bilmiyorum, ama çoğu 2 yıllık bölüm sadece ilçelerdeki MYO’larda var. İyice bakın ve tekrar deneyin tabii.

  • Evet var. 2017 ÖSYS Başvuruları 4 Ocak’ta başlıyor. Kılavuzda başvuru ve tercih koşulları yenilenebilir. Kılavuz yayınlanınca tekrar bakalım.

 27. Ben meslek lisesinden mezun oldum 2016 da sinavsiz geçiş hakkimi kullandm yanlış tercih yüzünden hic bi yer gelmedi acaba 2017. Yilimda tekrar kullansam mezuniyet yılından farkedermi bir yıl ve özel üniversite gelme sansi nedir

  • Özel üniversite tercih yaparsanız daha kolay gelir. Tekrar sınavsız geçiş tercihi yapabilirsiniz. 2017 ÖSYS Tercih Kılavuzunu beklemek lazım. Kontenjanlar ve koşullar nasıl olacak bakmak lazım.

 28. 12. Sınıf elektrik elektronik bölümü öğrencisiyim ama elektrikçi olmak istemiyorum üniversitede nasıl bi bölÜme gidebilirim hiç bir fikrim yok yardımcı olurmusunuz bölüm önerirmisiniz

  • Lisede okuduğunuz/mezun olduğunuz alan/bölüm fark etmeksizin YGS ile girebileceğiniz bütün 2 yıllık meslek yüksek okulları (önlisans programları) ve 4 yıllık lisans bölümlerini bu sayfada görebilirsiniz. Yine YGS ve sonrasında LYS’ye girerek 4 yıllık bütün bölümleri de aynı sitede puan türlerine göre görebilirsiniz. Önemli olan gerçekçi (kazanabileceğiniz) ve okumak istediğiniz, ileride yapmak istediğiniz iş ve mesleğe – bölüme karar vermeniz.

 29. Ben şuan çocuk gelişim okuyorum 2017de mezun olucam ve son sınıfım 9eylül ünüversitesine 2yıllık geçiş yapabilirmiyim sizce

 30. ben sağlık meslek lisesi 12. sınıf anestezi ve reanimasyon bölümü öğrencisiyim sınavsız geçiş yapmak istiyorum nasıl bir yol izlemem gerekiyor????

  • 2017 ÖSYS için başvuru tarihini kaçırmayın. Başvurunuzu ister sadece sınavsız geçiş, isterse YGS-LYS şeklinde yapabilirseniz. (Tabii gelecek yıl sınavsız geçişler kaldırılmazsa) başvuru tarihi Aralık ayında belli olur.

 31. 1.2007 ticaret lisesi mezunuyum geçiş hakkımı kullanmak istiyorum bunun için geç mi kaldım?
  2.sınavsız geçiş yapacağım için taban puanı nasıl hesaplanıyor?

 32. meslek lisesi bilişim teknolojilerinden mezunum 2 yıllık sınavsız olarak iş saglıgı ve guvenlıgıne tercih yapabilirmiyim

 33. Ben 2015 yani geçen sene çocuk gelisim den mezun oldum bu yıl gecis hakkımı kullanmak istyorm kullanabilirmym?

  • Tabii ki, Tablo 3’teki 2 yıllık bölümlerden kendi alanınıza giren 2 yıllık bölümler:
   6009 ÇOCUK GELIŞIMI VE EĞITIMI ALANI VE TÜM DALLARI Çocuk GeliŞimi
   6009 ÇOCUK GELIŞIMI VE EĞITIMI ALANI VE TÜM DALLARI Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri
   6009 ÇOCUK GELIŞIMI VE EĞITIMI ALANI VE TÜM DALLARI Sosyal Hizmetler
   2016 ÖSYS Kılavuzu ve Tablo 3 için buraya tıklayın!

 34. Merhaba çocuk gelişimi mezunuyum geçiş Hakkı’mı kullanmak istiyorum ve kafamda bi kaç soru var obp puanı ile mi tercih yapacağız biz yoksa üniversitelerin taban puanlarına göre mi sıralamayı yapıcaz ?

 35. birşey sormak istiyorum. ben sınavsız geçiş hakkımı kullanıcam.eger barajı gecebildiysen kendi bölümüm dısında 2 yıllık bölümleride tercih edilebiliyo denildi sınavsız geçişle dogru mu acaba ?

 36. Ticaret meslek lisesi pazarlama bölümünden mezunum. 2 yıllık hangii bölümleri tercih edebiliyorum? tam bir bilgim yok. 2 yıllık kendi bölümümden başka bir meslek okuya biliyormuyum?

 37. Truzim meslek lisesinden bu yıl mezun oldum ygs ye girmedim diploma puanım 70 Antalya akdeniz üniversitesinde 2 yıllık varmı varsa hangi bölüme gidebilirim bu puanla?

 38. Merhaba ben kız meslek lisesi mezunuyum dikey Geçiş hakkım war sınava girdim ama barajı gecemedim bu yüzden sinavsiz gecis yapacağım giyim uretim teknolojisi bolumu mezunu yum sinavsiz gecis unuversiteleri nelerdir bu bölümle ilgili.ayrıca okul puaniylami yerlestiriyolar

 39. Meslek lisesi çocuk gelişimi bölümünden mezunum obp 75.28 Gaziantep üniversitesinde okuyabilir miyim

 40. merhaba ben meslek lisesi makine bölümünden mezun oldum 2 yıllık myo makine bölümüne gitmek istiyorum diploma puanın 70.92 bununla ygs ye girmeden üniversiteye gidebiliyormuyum ve gidebileceğim okullara nereden bakabilirim şimdiden teşekkür ederim

 41. Merhaba Teknik lise elektrik mezunuyum. emlak ve emlak yönetimi 2 yıllık önlisans bölümüne sınavsız girebilir miyim?

 42. 2sene önce metal teknolojileri kaynak bölümünden mezun oldum. Secebileceğim 2yıllık bölümler mtok : iş makineleri operatörlüğü,makine,metalurji,mekatronik,gemi makine işlete gözüküyor. İnternetten cok saglıklı bilgilere ulasamadım. Ne yapmam gerekiyor bilemiyorum. Mtok ile her üniversiteye gidilmiyor ama gidilenleri de bulamıyorum hiç bir ouan göz önüne alınmadan direkt geçiş mi oluyor? Yardımcı olursanız cokcok sevinirim 🙁

 43. antalya mesleki ve teknik anadolu lisesi hasta ve yaşlı hizmetleri mezunuyum obp puanım 79.04 akdeniz üniversitesinde hangi saglık bölümlerine sınavsız geçiş yapabilirim

 44. Ben kızımı sağlık mesleğe nakil alıcam ama iki yıllık gecis hakkı kaldırıldı deniyor dogrumudur bu arada dokuzuncu sınıfı anadolu lisesinde okudu

  • Gelecek yıl sınavsız geçişlerin biteceği ile ilgili bir düzenleme ve karar var. Sınavsız geçiş ve meslek liselilere ek puan uygulamalarının kaldırılması söz konusu, gelecek yıl ne olur bilinmez. Ancak meslek liselileri cazip hale getirmek için bazı avantajların getirilmesi de gündemde. İyi takip ederek ve yerinden bilgi alarak ve en önemlisi öğrencinizi tanıyarak karar verin.

 45. Mrb bn kız meskek lisesi mezunu oldum bu yıl.. Acil tıp Teknisyenliğine sınavsız geçiş hakkımla iki yıllıga yerlesebilir miyim? bilgi verirseniz sevinirim

 46. Meslek lisesi mezunuyum bilgisayar Bolumu . bilgisayar öğretmenliği ne gittigm zaman ek puan alabiliyormuyum ??

  • Meslek lisesi mezun ve öğrencilerine ek puan verilen bölümler için buraya bakabilirsiniz.
   1202-Bilgisayar
   3853-Bilgisayar Programcılığı
   3021-Bilgisayar Yazılım
   4176-Bilişim Teknolojileri bölümlerinden mezun olanlar:
   Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri (YO) 4 YGS-1
   Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği 4 YGS-1
   Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (Yüksekokul) 4 YGS-1
   Yönetim Bilişim Sistemleri (Yüksekokul) 4 YGS-6
   bu 4 yıllık bölümlere ek puanla girebiliyor.

 47. Ben bu yıl mezun oldum hem ygs puanimla tercih yapip hemde sınavsız geçişle tercih yapabiliyo muyum yoksa sadecede birinden biriyle mi tercih mi yapabiliyorum ?

  • Her iki tercih de geçerlidir, yapabilirsiniz. YGS puanlarınızla tercih yapmanız sınavsız geçiş hakkınızı geçersiz kılmaz.

 48. Bende gelcek sene acil tıp teknisyenliği lise mezunu olcam ve iki yıllık paramediklige geçiş yapmak istiyorum hangi şartlarda olması gerekiyor ve bu bölüm için ortalamanın en az kaç olması gerekir bilgi verirseniz sevnrm

  • acil tıp teknisyenliği’nden sınavsız geçiş yapabileceğiniz 2 yıllık bölümleri görmek için bu sayfaya bakabilirsiniz. Sizin için bu bölümleri aşağıya kopyaladık. Sonra bu bölümlerin yerleştirme öncelikleri ve 2015 taban puanları ve başarı sıralamaları gibi bilgileri için buradan tıklayın ve ygs puanlı önlisans programlarına bakın.
   6201 ACIL SAĞLIK HIZMETLERI 101 ACIL TIP TEKNISYENLIĞI Acil Durum ve Afet Yönetimi
   6201 ACIL SAĞLIK HIZMETLERI 101 ACIL TIP TEKNISYENLIĞI Agız ve Diç Saglıgı
   6201 ACIL SAĞLIK HIZMETLERI 101 ACIL TIP TEKNISYENLIĞI Ameliyathane Hizmetleri
   6201 ACIL SAĞLIK HIZMETLERI 101 ACIL TIP TEKNISYENLIĞI Elektronörofizyoloji
   6201 ACIL SAĞLIK HIZMETLERI 101 ACIL TIP TEKNISYENLIĞI Ilk ve Acil Yardım
   6201 ACIL SAĞLIK HIZMETLERI 101 ACIL TIP TEKNISYENLIĞI Iç Saglıgı ve Güvenligi
   6201 ACIL SAĞLIK HIZMETLERI 101 ACIL TIP TEKNISYENLIĞI Iç ve Ugraçı Terapisi
   6201 ACIL SAĞLIK HIZMETLERI 101 ACIL TIP TEKNISYENLIĞI Iççi Saglıgı ve Iç Güvenligi
   6201 ACIL SAĞLIK HIZMETLERI 101 ACIL TIP TEKNISYENLIĞI Odyometri
   6201 ACIL SAĞLIK HIZMETLERI 101 ACIL TIP TEKNISYENLIĞI Otopsi Yardımcılıgı
   6201 ACIL SAĞLIK HIZMETLERI 101 ACIL TIP TEKNISYENLIĞI Perfüzyon Teknikleri
   6201 ACIL SAĞLIK HIZMETLERI 101 ACIL TIP TEKNISYENLIĞI Podoloji
   6201 ACIL SAĞLIK HIZMETLERI 101 ACIL TIP TEKNISYENLIĞI Saglık Kurumları IŞLETMEciligi
   6201 ACIL SAĞLIK HIZMETLERI 101 ACIL TIP TEKNISYENLIĞI Sivil Savunma ve Itfaiyecilik
   6201 ACIL SAĞLIK HIZMETLERI 101 ACIL TIP TEKNISYENLIĞI Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama

 49. Bende büro yönetimi ve sekreterlik bölümü bitirdim lisede ve 2 yıllık sınavsız geçiş yapmak istiyorum en uygun ve rahat gecebilecegim hangi bölüm var acaba

  • Büro yönetimi alanı (alan kodu: 6008) için sınavsız geçiş yapabileceğiniz 10-11 farklı meslek yüksek okulu var. Bu meslek yüksek okullarının (2 yıllık bölümlerin) hangileri olduğunu bu sayfadan görebilirsiniz. Daha sonra o bölümleri http://www.aciktercih.com tercih sitesinden 2015 kontenjan ve yerleştirme bilgileri ile görebilirsiniz.

 50. Ben meslek lisesi 2016 mezunu olucam, sınavsız geçiş ile bilgisayar programcılığı bölümüne girmek istiyorum ama istanbulda devlet üniversitesi istiyorum bunun için ygs puanı önemlimi yoksa istediğimiz üniversitenin 2 yıllığına girebiliyormuyuz ?

  • YGS sizin için (en azından bu yıllık) önemli değil. Ancak isteidğiniz üniversitenin 2 yıllık bilgisayar programcılığı bölümüne girebilmeniz için diploma notu ve diğer öncelikler açısından en iyilerden almanız lazım. 2 yıllık sınavsız geçiş yerleştirmelerinde öncelikler için sayfadaki linke tıklayın.

 51. ben güzel sanatlar lisesi öğrencisiyim 2016 mezunuyum sınavsız geçiş hakkımı bu yıl kullana bilirmiyim yardımcı olursanız çok seviniirm

 52. Ben meslek lisesi 2016 mezunuyum sınavsız geçiş ile sosyal hizmetler bolumune gitmek istiyorum bulundugum şehirde yok diger şehirlerde dışardan alan unuversiteler hangileridir şimdiden teşekur ederim