YGS-3 Puanıyla Girilen Bölümler

/ 27 Temmuz 2015 / / yorumsuz

YGS Puanıyla girilen lisans bölümleri hangilieridir sorusu üniversite adaylarının en çok sordukları sorulardan birisi. Aşağıda YGS 3 puanıyla girilen 4+ yıllık lisans bölümlerinin linklerini görüyırsunuz. İlgilendiğiniz bölümlerin linklerini tıklayarak, o bölümün 2015 YGS-LYS taban puanlarını incelemeniz mümkün.

YGS 3 puanıyla tercih edilebiecek lisans programları hangileridir? YGS 3 puanlı 4 yıllık bölümlerin 2015 taban puanları belirlendi mi? YGS 3 puanlı bölümler nelerdir? Bu ve benzeri soruların cevapları bu sayfada. Aşağıdaki tabloda YGS 3 puanlı lisans programlarının 2015 taban puanları yer alıyor. Bölüm adı veya üniversite adıyla ygs 3 puanlı bölümleri ve üniversitelerin lisans programlarını görebilir, 2015 taban puanlarına bakabilirsiniz.

Aşağıdaki tabloda YGS 3 puanlı bölümlerin taban puanları yanısıra boş kalan kontenjanları da yer alıyor. Ek yerleştirmelerde tercih yapacak üniversite adayları şimdiden boş kontenjanları görebilirler. (Not: ÖSYM, üniversite kayıtlarının bitmesinden sonra yerleştirme yapılan, ancak kayıt yaptırılmadığı için boş kalan kontenjanları ve yeni açılan bölümleri de ekleyerek ek-kontenjanları yayınlayacak)

ygs-3-puanli-bolumler-2015-universite-taban-puanlari-bos-kontenjanlari

YGS 3 Puanlı Önlisans Programları (2 Yıllık Meslek Yüksek Okulları)

YGS 3 Puanlı Önlisans Programları (2 Yıllık Meslek Yüksek Okulları)

[table “4” not found /]

Yorum yaz